Vyhledávání na této stránce není aktivní.

Forenzní zkoumání ICT z technického pohledu – analýza možností forenzních nástrojů | ONLINE

  • středa 24. listopadu 2021
  • 9.00 - 13.15
  • on-line

Určeno

Určeno znalcům, ale i policistům státním zástupcům a soudcům, kde se mohou seznámit s problematikou této oblasti. Zejména se jedná o formální chyby při zajišťování a následné zkoumání této techniky. Taktéž kurz může zajímat advokáty zabývajícím se trestním řízením.

Program

  • Kriminalistická stopa, požadavky na důkazní řízení
  • Požadavky na forenzní prostředky pro účely důkazního řízení před soudem
  • Forenzní prostředky pro analýzu výpočetní techniky (seznámení s prostředky, jejich možnosti)
  • Důsledky a omezení při používání necertifikovaných nástrojů (ekonomické zhodnocení, důkazní hodnota získaných informací atd.)
  • Forenzní omezení při zkoumání
  • Forenzní prostředky pro analýzu telekomunikační a malé digitální techniky (seznámení s prostředky, jejich možnosti – mobilní telefony, tablety, navigace, drony apod.)
  • Diskuze k zajišťování a forenzní zkoumání digitální techniky pro účely trestního a občansko-právního řízení

Lektoři

Ing. Jaroslav Kothánek, Ph.D.

Jako znalec v oblastech informačních technologií působil 25 let na znaleckém pracovišti Policie České republiky, Odboru kriminalistické techniky a expertiz, dále působil jako metodik vyšetřování kybernetické kriminality Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování, Policejního prezidia.

Po odchodu od Policie České republiky přednášel na několika vysokých školách, kdy do roku 2019 byl vedoucím oddělení forenzních věd a kriminalistiky na Ústavu aplikované informatiky, Přírodovědecké fakulty, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Od roku 2007 působí jako samostatný znalec zapsaný seznamu znalců Ministerstva spravedlnosti v oborech Kybernetika, výpočetní technika a Elektronika. Dále působí jako konzultant při řešení kybernetické kriminality Policie České republiky a dalších bezpečnostních složek státu.

Informace o kurzu

Kurz proběhne formou on-line prostřednictvím MS Teams. Přednášku kurzu lze sledovat také pouze prostřednictvím webového prohlížeče. Pro přístup není potřeba žádné speciální technické ani programové vybavení, dostačující je počítač/tablet s internetovým připojením, reproduktor nebo sluchátka.

Návod na případnou instalaci MS Teams najdete zde: https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-teams/teams-for-home

Před kurzem bude účastníkům zaslán odkaz pro připojení se na přednášku. Po přihlášení bude možné kurz nejen pasivně sledovat, ale přispívat v rámci chatu i do písemné diskuze. On-line kurz bude probíhat živě v uvedeném termínu a čase, nebude pořizován záznam pro pozdější shlédnutí.
Materiály a Osvědčení o absolvování kurzu budou účastníkům zaslány v elektronické podobě.

Cena

1 200,- Kč včetně DPH

Cena pro zaměstnance MU, je-li plátcem MU: 900 Kč. Bezhotovostní platby je nezbytné provést nejpozději 3 pracovní dny před konáním kurzu.

Kontakt

Ing. Naděžda Švihelová,
Telefon: 549 49 5344
E-mail: Nadezda.Svihelova
(zavináč) law.muni.cz
PRÁVNICKÁ FAKULTA
Masarykova univerzita
Centrum dalšího vzdělávání
Veveří 70, Brno

Naše tipy

Odebírat náš Newsletter

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.