Vyhledávání na této stránce není aktivní.

Kompetence znalce-psychiatra, postupy a standardy psychiatrického znaleckého posuzování v roce 2021 | ONLINE


Určeno

Kurz je určen pro pracovníky justice i znalce-psychiatry. 

Program

Náplň psychiatrie (diagnostika a léčba duševních poruch). Patří sem např. určování, co je pornografie, zda trest splnil svůj účel, kdo má lepší rodičovské kompetence, zda někdo chápe smysl voleb apod.? To jsou běžné otázky, které většina psychiatrů bez váhání odpoví, přestože to není v náplni jejich odvětví. Některé judikáty Nejvyššího soudu k otázkám mimo odvětví psychiatrie zavazují (stav vylučující způsobilost k řízení MV), popř. k otázkách mimo současnou psychiatrickou terminologii (schopnost odolat první aplikaci NL). Mimo současnou terminologii je řada tradičních otázek (duševní „choroba“, patická opilost). Standardní otázky mají určitý právní smysl a odpovědi budou mít právní důsledky, které psychiatři zpravidla nedomýšlejí. Postupy a standardy závazné pro znalce. Co změnil nový zákon o znalcích a změny příslušných zákonů.

Lektoři

MUDr. Jiří Švarc, Ph.D.

Lektor je primářem ochranného léčení Psychiarické nemocnice Bohnice, přednáší v Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, je znalcem v oboru zdravotnictví pro odvětví psychiatrie, sexuologie a návykové nemoci.

 

Poznámky

ON-LINE kurzy budou probíhat vždy v konkrétním termínu a čase prostřednictvím aplikace MS TEAMS. Pro přístup do této aplikace nepotřebujete žádné speciální technické ani programové vybavení, dostačující je počítač/tablet s internetovým připojením. Před kurzem bude účastníkům zaslán odkaz do aplikace a přístupový kód. Po přihlášení bude možné kurz nejen pasivně sledovat, ale přispívat v rámci chatu i do písemné diskuze.
Materiály a Osvědčení o absolvování kurzu budou účastníkům zaslány v elektronické podobě.

Cena

cena bude upřesněna

Kontakt

Jana Buchalová,
Telefon: 549 49 8506
E-mail: Jana.Buchalova
(zavináč) law.muni.cz
PRÁVNICKÁ FAKULTA
Masarykova univerzita
Centrum dalšího vzdělávání
Veveří 70, Brno

Naše tipy

Odebírat náš Newsletter

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.