Vyhledávání na této stránce není aktivní.

Celní problematika v prostředí vysokých škol


Určeno

Kurz je určen především pro ty, kteří uskutečňují obchodní transakce ve vztahu ke třetím zemím, tedy zemím mimo Evropskou unii, chtějí mít povědomí o základních souvislostech a o tom, jak celní řízení probíhá. Užitečné informace zde najdou i ti, kteří se potřebují orientovat v této oblasti a znát i různé možnosti a varianty při celním řízení.

Program

Kurz se zaměřuje na základní souvislosti, které jsou důležité při provádění obchodní transakcí ve vztahu k zemím mimo Evropskou unii. Především se bude věnovat problematice zboží, které je určené primárně pro účely VŠ - dovozy zboží pro vybavení učeben, laboratoří např. v rámci poskytovaných grantů, dokumenty nebo vzorky zboží zasílané k vědeckým a vzdělávacím účelům, dočasně zasílané nebo přepravované zboží  - např. při dočasných pobytech vzdělávacích pracovníků mimo EU, studijní veletrhy a konference, zařízení k výkonu povolání.

 • Legislativní základ pro provádění celního řízení při dovozu a vývozu
 • Celní režimy - volný oběh, vývoz, zvláštní celní režimy
 • Zastupování v celním řízení
 • Clo a DPH při dovozu
 • Dopady sjednané dodací podmínky Incoterms do procesů v celním řízení (např. vliv na celní hodnotu zboží, statistickou hodnotu zboží atd.)
 • Možnosti osvobození od dovozních cel
 • Praktické příklady se zaměřeím na problematiku vysokých škol

Lektoři

Ing. Lenka Sábelová

Lektorka působila více jak 20 roků ve vedoucích pozicích u Celní správy České republiky, kde měla na starosti problematiku celního řízení při dovozu a vývozu zboží. V současnosti se věnuje poradenství v celní oblasti a v oblasti Intrastatu. Specializuje se především na celní řízení, původ zboží, legislativu EU v oblasti cel, daní při dovozu a vývozu, Extrastat a Intrastat.

Informace o kurzu

 • Cena obsahuje občerstvení, oběd formou rautu a studijní materiály
 • Účastníci obdrží Osvědčení o absolvování semináře
 • Parkování je možné zdarma v okolí budovy

Cena

2 200,- Kč včetně DPH

Cena pro zaměstnance Masarykovy univerzity: 1 200 Kč. Bezhotovostní platby je nezbytné provést nejpozději 3 pracovní dny před konáním kurzu. Pozdější platby je možné provést pouze v hotovosti na pokladně fakulty, a to nejpozději v den konání kurzu.

Storno podmínky

 1. Při zrušení kurzu ze strany Organizátora bude uhrazená cena Služby vrácena Zákazníkovi v plné výši.
 2. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka nejpozději do 7 dnů (včetně) přede dnem konání Akce bude uhrazená cena za Službu vrácena Zákazníkovi v plné výši.
 3. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka méně než 7 dní před zahájením kurzu vzniká Univerzitě nárok na storno poplatek ve výši 50 % ceny Služby.
 4. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka v den konání Akce nebo později vzniká Univerzitě nárok na plnou výši ceny za Službu.

Kontakt

Jana Buchalová,
Telefon: 549 49 8506
E-mail: Jana.Buchalova
(zavináč) law.muni.cz
PRÁVNICKÁ FAKULTA
Masarykova univerzita
Centrum dalšího vzdělávání
Veveří 70, Brno

Naše tipy

Odebírat náš Newsletter

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.