Vyhledávání na této stránce není aktivní.

Kompetence znalce-psychiatra, postupy a standardy psychiatrického znaleckého posuzování v roce 2021 | ONLINE


Určeno

Kurz je určen pro pracovníky justice i znalce-psychiatry. 

Program

Náplň psychiatrie (diagnostika a léčba duševních poruch). Patří sem např. určování, co je pornografie, zda trest splnil svůj účel, kdo má lepší rodičovské kompetence, zda někdo chápe smysl voleb apod.? To jsou běžné otázky, které většina psychiatrů bez váhání odpoví, přestože to není v náplni jejich odvětví. Některé judikáty Nejvyššího soudu k otázkám mimo odvětví psychiatrie zavazují (stav vylučující způsobilost k řízení MV), popř. k otázkách mimo současnou psychiatrickou terminologii (schopnost odolat první aplikaci NL). Mimo současnou terminologii je řada tradičních otázek (duševní „choroba“, patická opilost). Standardní otázky mají určitý právní smysl a odpovědi budou mít právní důsledky, které psychiatři zpravidla nedomýšlejí. Postupy a standardy závazné pro znalce. Co změnil nový zákon o znalcích a změny příslušných zákonů.

Lektoři

MUDr. Jiří Švarc, Ph.D.

Lektor je primářem ochranného léčení Psychiarické nemocnice Bohnice, přednáší v Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví, je znalcem v oboru zdravotnictví pro odvětví psychiatrie, sexuologie a návykové nemoci.

Poznámky

Kurz proběhne formou on-line prostřednictvím MS Teams. Přednášku kurzu lze sledovat také pouze prostřednictvím webového prohlížeče. Pro přístup není potřeba žádné speciální technické ani programové vybavení, dostačující je počítač/tablet s internetovým připojením, reproduktor nebo sluchátka.

Návod na případnou instalaci MS Teams najdete zde: https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-teams/teams-for-home

Před kurzem bude účastníkům zaslán odkaz pro připojení se na přednášku. Po přihlášení bude možné kurz nejen pasivně sledovat, ale také aktivně přispívat do diskuze. On-line kurz bude probíhat živě v uvedeném termínu a čase, nebude pořizován záznam pro pozdější shlédnutí.
Materiály a Osvědčení o absolvování kurzu budou účastníkům zaslány v elektronické podobě.

Cena

1 400,- Kč včetně DPH

Cena pro zaměstnance MU je 700 Kč bez DPH. Bezhotovostní platby je nezbytné provést nejpozději 3 pracovní dny před konáním kurzu.

Storno podmínky

  1. Při zrušení kurzu ze strany Organizátora bude uhrazená cena Služby vrácena Zákazníkovi v plné výši.
  2. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka nejpozději do 7 dnů (včetně) přede dnem konání Akce bude uhrazená cena za Službu vrácena Zákazníkovi v plné výši.
  3. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka méně než 7 dní před zahájením kurzu vzniká Univerzitě nárok na storno poplatek ve výši 50 % ceny Služby.
  4. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka v den konání Akce nebo později vzniká Univerzitě nárok na plnou výši ceny za Službu.

Kontakt

Jana Buchalová,
Telefon: 549 49 1219
E-mail: Jana.Buchalova
(zavináč) law.muni.cz
PRÁVNICKÁ FAKULTA
Masarykova univerzita
Centrum dalšího vzdělávání
Veveří 70, Brno

Naše tipy

    Odebírat náš Newsletter

    Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.