Vyhledávání na této stránce není aktivní.

Právní minimum pro seniory


Určeno

Kurz je určený v rámci celoživotního vzdělávání pro seniory. Cílem je především to, aby senioři získali všeobecný přehled a zorientovali se i v klasických právních odvětvích.

Program

9.11. Senior Point (informace kde hledat pomoc, podporu, možnosti trávení volného času)

16.11. Bezpečný pohyb na internetu (nákupy, zadávání osobních údajů, nové formy zneužívání osobních údajů ...)

23.11. Přestupky a jejich řešení (oznámení přestupku, kdo přestupky projednává a kdo se může stát účastníkem řízení, správní tresty)

24.11. EXKURZE do Kanceláře veřejného ochránce práv

30.11. Zdravotní pojišťovny – příspěvky na léky, na rehabilitační pomůcky, další možnosti příspěvků ...), kde najdu informace

7.12. Náhrada škody a nemajetkové újmy (způsobil jsem škodu na majetku nebo na zdraví – co mi hrozí, jak jsou možnosti řešení, co když mi někdo způsobil škodu - kam se obrátit, na co mám nárok)

14.12. Bytové družstvo vs. SVJ (bytová družstva, společenství vlastníků jednotek, společné prostory, opravy - rozhodování o opravách, revitalizacích – můžu nesouhlasit? … fond oprav – rozhodování na co použít peníze, kontrola hospodaření)

4.1.2022 Poplatky, osvobození od poplatků (poplatek za psa, komunální odpad ...)

11.1. EXKURZE na České obchodní inspekci

18.1. Majetková kriminalita (kam se obrátit, bezpečí seniorů, jak předcházet problémům, zabezpečení domácnosti)

25.1. Exekuce, osobní bankrot, insolvenční řízení (jak se dostat z dluhové pasti, kde hledat pomoc, kdy mi hrozí exekuce, jak se můžu bránit, exekuce v rodině ...)

1.2. Spotřebitelské smlouvy (nakupuji na internetu – zájezd, zboží, službu, nakupuji na předváděcích akcích – zrušení smlouvy, vrácení zboží, reklamace)

Lektoři

Kurzy vedou špičkoví lektoři z řad akademiků Právnické fakulty Masarykovy univerzity a externích odborníků z praxe.

Informace o kurzu

Součástí kurzu budou 2 exkurze např. na Ústavní soud, Magistrát města Brna nebo Kancelář veřejného ochránce lidských práv, apod. Konkrétní místo a termín bude upřesněn později.

Po absolvování kurzu obdrží účastníci Osvědčení o absolvování kurzu Právní minimum pro seniory.

Cena

1 500,- Kč včetně DPH

Bezhotovostní platby je nezbytné provést nejpozději 3 pracovní dny před konáním kurzu. Pozdější platby je možné provést pouze v hotovosti na pokladně fakulty, a to nejpozději v den konání kurzu.

Storno podmínky

  1. Při zrušení kurzu ze strany Organizátora bude uhrazená cena Služby vrácena Zákazníkovi v plné výši.
  2. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka nejpozději do 7 dnů (včetně) přede dnem konání Akce bude uhrazená cena za Službu vrácena Zákazníkovi v plné výši.
  3. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka méně než 7 dní před zahájením kurzu vzniká Univerzitě nárok na storno poplatek ve výši 50 % ceny Služby.
  4. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka v den konání Akce nebo později vzniká Univerzitě nárok na plnou výši ceny za Službu.

Kontakt

Ing. Naděžda Švihelová,
Telefon: 549 49
E-mail: Nadezda.Svihelova
(zavináč) law.muni.cz
PRÁVNICKÁ FAKULTA
Masarykova univerzita
Centrum dalšího vzdělávání
Veveří 70, Brno

Naše tipy

    Odebírat náš Newsletter

    Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.