Vyhledávání na této stránce není aktivní.

ZDARMA - Pracovní doba - formy a jejich specifika (home office, flexibilní pracovní doba, práce přesčas, postihy a sankce ...) | ONLINE


Určeno

Přihlašování je již ukončeno.

Kurz je určen personalistům, tajemníkům, vedoucím zaměstnancům, mistrům, specialistům v oblasti práce, advokátům, firemním právníkům a dalším zájemcům o danou problematiku.

Program

 

 • home office, jak sjednat a na co si dá pozor
 • dovolená a její určování
 • rozvrh a evidence pracovní doby, pracovní výkazy
 • flexibilní – pružné rozvržení pracovní doby
 • co se považuje za pracovní dobu pro účely odměňování
 • práce přesčas přikázaná a dohodnutá
 • plán směn, jeho změny
 • informování a konzultace se zaměstnanci a zástupci zaměstnanců
 • je potřeba mít „píchačky“?
 • možné postihy za porušení povinností zaměstnavatele
 • překážky v práci (nejen COVIDové)
 • sankce a pokuty za porušení povinností zaměstnavatele
 •  

  Lektoři

  JUDr. Jan Horecký, Ph.D.

  Lektor působí jako odborný asistent na Katedře pracovního práva a sociálního zabezpečení, specializuje se na obor pracovního práva, včetně sociálního dialogu a práva kolektivního vyjednávání. Aktivně působí na právním oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů. 

  Poznámky

  Kurz se zaměří na otázky spojené s rozvrhováním pracovní doby a specifiky, která se váží na různé potřeby zaměstnavatele (pracovní cesty zaměstnanců; přesčasy; práce ve státní svátek a ve dny dnů pracovního klidu) a různé profese (např. odlišnosti spojené s pedagogickými zaměstnanci a jejich přímou/nepřímou pedagogickou činností). Účastníci si po absolvování semináře budou vědomi možností flexibility s nakládáním se zaměstnancem, které jim zákoník práce přiznává, stejně jako rizik, která jsou spojená s nesprávným vedením evidence pracovní doby, počítání přesčasů či proplácení a poskytování náhradního volna za práci ve svátek či v sobotu a neděli.

  Zaměříme se rovněž na dopad rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie či aktuální národní judikaturu.

  Informace o kurzu

  ON-LINE kurzy budou probíhat vždy v konkrétním termínu a čase prostřednictvím aplikace MS TEAMS. Pro přístup do této aplikace nepotřebujete žádné speciální technické ani programové vybavení, dostačující je počítač/tablet s internetovým připojením. Před kurzem bude účastníkům zaslán odkaz do aplikace a přístupový kód. Po přihlášení bude možné kurz nejen pasivně sledovat, ale přispívat v rámci chatu i do písemné diskuze.
  Materiály a Osvědčení o absolvování kurzu budou účastníkům zaslány v elektronické podobě.

  Cena

  ZDARMA

  Storno podmínky

  1. Při zrušení kurzu ze strany Organizátora bude uhrazená cena Služby vrácena Zákazníkovi v plné výši.
  2. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka nejpozději do 7 dnů (včetně) přede dnem konání Akce bude uhrazená cena za Službu vrácena Zákazníkovi v plné výši.
  3. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka méně než 7 dní před zahájením kurzu vzniká Univerzitě nárok na storno poplatek ve výši 50 % ceny Služby.
  4. Při zrušení účasti ze strany Zákazníka nebo Účastníka v den konání Akce nebo později vzniká Univerzitě nárok na plnou výši ceny za Službu.

  Kontakt

  Jana Buchalová,
  Telefon: 549 49 1219
  E-mail: Jana.Buchalova
  (zavináč) law.muni.cz
  PRÁVNICKÁ FAKULTA
  Masarykova univerzita
  Centrum dalšího vzdělávání
  Veveří 70, Brno
  Odebírat náš Newsletter

  Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.